English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

استفاده از همه ظرفیت ها برای توسعه فرهنگی رضوی

استفاده از همه ظرفیت ها برای توسعه فرهنگی رضوی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه بین الملل آماده استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ رضوی و توسعه صنایع فرهنگی رضوی هستیم. به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، محمدمهدی اسماعیلی صبح پنجشنبه 25 اسفند با حضور در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) ضمن زیارت بارگاه حضرت، همراه با اعضای هیئت مدیره بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با آیت الله مروی تولیت آستان مقدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر فرهنگ در این دیدار که با بیان اینکه دوره جدید فعالیت های بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با شتاب بیشتری پیش می رود، گفت: این بنیاد به عنوان قرارگاه مرکزی و ویژه فعالیت های فرهنگی و هنری رضوی در ساختار وزارت فرهنگ به شمار می‌رود و تمامی ظرفیت های داخلی و بین‌المللی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار ترویج فرهنگ رضوی قرار دارد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری رضوی با افتخار تحت نظارت آستان قدس رضوی قرار دارد، گفت: این بنیاد جزئی از خانواده آستان قدس رضوی محسوب می‌شود و اینکه به عنوان یکی از بخش های اصلی ساختار وزارت فرهنگ فعالیت می کند برای مجموعه وزارتخانه مایه مباهات و فخر است.

وزیر فرهنگ ضمن اشاره به برپایی پرشور پویش کتابخانه رضوی در سراسر کشور گفت: این رویداد بزرگ که با مشارکت بیش از یک میلیون نفر برگزار شد، تنها نمونه ای از ظرفیت عظیمی است که در اختیار گسترش معارف رضوی قرار دارد زیرا وجود مبارک امام رضا(ع) خود پایه اصلی تمدن سازی نوین اسلامی است.

اسماعیلی کمک به توسعه صنایع فرهنگی را از مأموریت اصلی رایزنان فرهنگی برشمرد و خاطرنشان کرد؛ در حوزه بین المللی آماده استفاده از تمامی ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ رضوی و توسعه صنایع فرهنگی رضوی هستیم و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بین المللی جشنواره فرهنگی و هنری رضوی در دوره جدید باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهدای جایزه ویژه گوهرشاد به برگزیدگان جشنواره های هنری فجر اشاره کرد و گفت: علی رغم کارشکنی ها و فتنه‌انگیزی های بدخواهان ملت ایران که چشم دیدن نشاط جامعه ایرانی را ندارند، جشنواره های فجر امسال به بهترین شکل ممکن برگزار شد که در میان تمامی دستاوردها، اهدای جایزه ویژه عفاف و حجاب با عنوان جایزه گوهرشاد به برگزیدگان جشنواره های مختلف اتفاق بزرگی محسوب می‌شود زیرا برای نخستین بار در مهمترین و بزرگترین رویدادهای هنری کشور جایزه ای به عنوان تجلیل از کرامت و حضور فعال دینی بانوان در عرصه عمومی جامعه به برگزیدگان آثار منتخب اهدا شد.
۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ۰۸:۳۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.